Незнімна опалубка для фундаменту

Зміст:

У наш час будівельні технології розвиваються дуже активно. Ще кілька років тому для зведення фундаменту використовувалася виключно дерев’яна опалубка. Однак сьогодні з’явився великий вибір альтернативних варіантів, які відрізняються високою міцністю і надійністю. Мова зараз йде про незнімну опалубку для фундаменту. Незважаючи на те, що даний будматеріал з’явився на ринку порівняно недавно, він вже встиг завоювати довіру багатьох людей і використовується для будівництва всіх типів будівель.

Для чого потрібна незнімна опалубка?

Для початку давайте розберемося, в чому ж полягає принцип роботи незнімної опалубки для фундаменту. Даний будматеріал зовні нагадує з’єднані між собою великі прямокутні форми. Усередині кожної такої форми будівельники заливають заздалегідь підготовлений розчин бетону. У цьому випадку принцип роботи мало чим відрізняється від використання дерев’яної опалубки. Важливо дочекатися, поки бетон повністю застигне.

Але, якщо у випадку використання дерев’яних виробів, їх виймають після затвердіння бетону, то полістирол, який використовується для виготовлення незнімної опалубки для фундаменту, залишається в будові назавжди. Крім скріплюючої функції він також служить відмінним звуко- і теплоізоляційним матеріалом.

Товщина бетонної частини при використанні незнімної опалубки може становити до 20 сантиметрів. Це дозволяє використовувати матеріали для:

 • міжкімнатних (внутрішніх) перегородок;
 • несучих стін;
 • полегшеного фундаменту і т.д.

При правильному підході до вибору завдяки незнімній опалубці для фундаменту можна звести багатоповерховий будинок навіть в районах з підвищеною сейсмічною небезпекою.

З чого виготовляється незнімна опалубка для фундаменту?

В якості основного матеріалу для незнімної опалубки використовується екструдований пінополістирол. Даний матеріал володіє високим ступенем зносостійкості та надійності в порівнянні з іншими основами. Незнімна опалубка з пінополістиролу має кілька важливих переваг:

 • маленька вага матеріалу, що робить монтаж конструкції набагато простішим;
 • відмінні тепло- і гідроізоляційні властивості;
 • широкий асортимент блоків, що дозволяють конструювати зовнішні і внутрішні кути, а також заокруглення.

Серед недоліків можна виділити високу вартість матеріалу і горючість пінополістиролу. Але виробники давно вирішили останню проблеми при виготовленні блоків додають спеціальні компоненти, які захищають плити від загоряння. Тому при покупці екструдованого пінополістиролу слід обирати плити, які маркуються як самозатухаючі.

Більш бюджетним варіантом є використання пінопласту. Для того, щоб фундамент прослужив якомога довше, опалубку необхідно скріпити за допомогою спеціальних з’єднувальних конструкцій. З цим відмінно справляється стяжка з пластику або металу.

Крім того, матеріалами для незнімної опалубки можуть також служити:

 1. Метал. Товщина листа в такому випадку повинна складати близько двох міліметрів. Єдиним істотним недоліком даного матеріалу є його висока вартість.
 2. Залізобетонні плити. Досить міцний варіант, який, однак, має більшу вагу. Це помітно ускладнює монтаж конструкції.
 3. Дерево. Наиболее бюджетный вариант, который не так часто используются в качестве несъемной опалубки. Дело в том, что древесина не обладает длительным сроком эксплуатации. Она подвержена гниению, из-за чего требует применения дополнительных защитных средств.

Переваги та недоліки незнімної опалубки для фундаменту

Давайте ж розберемося, чому незнімна опалубка для фундаменту стала таким популярним матеріалом. Така основа для фундаменту має велику кількість беззаперечних переваг:

 • можливість значно прискорити процес будівництва;
 • широкий асортимент матеріалів;
 • універсальність (опалубка використовується як для несучих стін, так і для міжкімнатних перегородок)
 • в більшості випадків матеріал володіє звуко- і теплоізоляційними властивостями;
 • використовується для спорудження будівель будь-якого типу (житлові одноповерхові або багатоповерхові будинки, торговельні центри, офісні приміщення, спортивні комплекси і т.д.);
 • можливість підібрати матеріали для будь-яких кліматичних умов

До недоліків можна віднести такі аспекти:

 • висока вартість деяких матеріалів (металу або пінополістиролу);
 • складність зведення стін за допомогою такої опалубки (вона все ж більше підходить для фундаменту).

Як бачите, незнімна опалубка є універсальним будівельним матеріалом, який значно полегшив процес зведення житлових і промислових приміщень. Вона дозволяє створити споруду, яка буде відрізнятися привабливим зовнішнім виглядом і довговічністю. Крім того, після застигання бетону опалубка починає виконувати роль теплоізоляційного матеріалу, дозволяючи таким чином помітно утеплити будинок.