Що таке вермикуліт, і як його використовувати в будівництві?

Зміст:

При будівництві заміського будинку дуже важливо подбати про утеплення будівлі. Особливо це стосується будівель, які знаходяться в більш суворому кліматі. Сьогодні пропонується величезна кількість матеріалів, які здатні захистити ваш будинок від поривів вітру, опадів і сильного холоду. Одним з найбільш надійних і в той же час бюджетних варіантів є вермикуліт. Завдяки величезній кількості переваг цей матеріал використовується не тільки в будівельних, але і в господарських цілях. Довговічність, доступна вартість і екологічність матеріалу дозволяє назвати його найбільш оптимальним рішенням при будівництві приватних будинків.

Основні властивості вермикуліту

Вермикуліт – це сипучий пористий матеріал, що володіє невеликою вагою. За своїм походженням він є слюдою, яка зародилася в результаті вулканічної діяльності. Як правило, його добувають у вигляді шматків великого розміру. Але в результаті обробки вермикуліт стає сипучим матеріалом, який легко використовувати в будівельній і господарській діяльності. Він володіє великою кількістю переваг:

  1. Натуральний склад і, як наслідок, екологічність. Такий матеріал не виділяє токсичні речовини і не завдає шкоди навколишньому середовищу та здоров’ю людини.
  2. Відмінні звуко- і теплоізоляційні властивості, що допомагають захистити ваш будинок від стороннього шуму та сильного холоду.
  3. Стійкість до різких перепадів температури.
  4. Відсутність ризику появи цвілі.
  5. Стійкість до найвищих температур. Матеріал не псується у відкритому вогні. Крім того, навіть перебуваючи під дією високих температур, вермикуліт не виділятиме токсичних речовин як, наприклад, це робить мінеральна вата.

Де використовується вермикуліт?

Завдяки великій кількості позитивних якостей вермикуліт використовується в багатьох сферах діяльності. З огляду на те, що матеріал відрізняється довговічністю і негорючістю, йому знайшли застосування в декількох сотнях сфер будівельних робіт. Зокрема, його використовують для судно- або машинобудування. А вермікулітові плити давно вважаються одним з найбільш довговічних матеріалів, який має стійкість до дії кислот і лугів. До інших сфер застосування вермикуліту можна віднести:

  • металургійну промисловість;
  • хімічну промисловість (вермикуліт входить до складу термічних лаків);
  • машинобудування (як елемент деяких гальмівних колодок);
  • розведення домашньої худоби (завдяки елементам, які містяться в вермикуліті, матеріал входить до складу багатьох кормів для тварин, якісно підвищуючи гемоглобін, а також насичуючи організм худоби кальцієм, фосфатами і т.д.);
  • розведення птахів (як і в попередньому варіанті, вермикуліт входить до складу деяких кормів, помітно підвищуючи жирову масу і збільшуючи рівень заліза в організмі птахів);
  • сільгосп промисловість (входить до складу добрив і мульчі, будучи відмінним сорбентом);
  • облаштування даху (використовується як посипка основного шару при виготовленні різноманітних матеріалів для оформлення покрівлі);
  • будівництво;
  • деревообробна і паперова промисловість і т.д.

Вермикуліт в будівництві

Незважаючи на широкий спектр використання вермикуліту, найбільшу популярність він має саме в будівельній діяльності. Це обумовлено тим, що матеріал відповідає всім вимогам пожежної безпеки. Крім того, вермикуліт виконує в деякій мірі декоративну функцію. Все це дозволяє використовувати його в будівельній сфері:

  • як матеріал для вогнезахисту будівель і різних конструкцій;
  • при установці теплої підлоги в будинку або квартирі;
  • як утеплювач будинку;
  • як елемент наповнювача бетону;
  • в складі суміші для наливної підлоги;
  • при виготовленні спеціальних перегородок, що володіють високим рівнем термостійкості;
  • як інгредієнт для штукатурок та інших подібних сумішей.

Властивості цього матеріалу в будівництві включають в себе наступні аспекти:

  1. Надійний захист будівлі від вогню.
  2. Збереження тепла в приміщенні. Для цього використовуються спеціальні вермікулітові плити. Так, наприклад, десятисантиметровий шар вермикуліту прирівнюється за своїми теплоізоляційним якостям до 80 сантиметрової товщини цегляної кладки.
  3. Звукоізоляція (як зовнішня, так і внутрішня).

Як бачите, використання вермикуліту в будівництві допомагає вирішити велику кількість різних проблем. Крім того, що матеріал здатний надійно зберегти будівлю від вогню, він також володіє величезною кількістю інших функціональних властивостей. Саме тому вермикуліт не тільки не здає своїх позицій, а й продовжує розширювати сфери використання.