Як покласти плитку на піч?

Зміст:

Використання керамічної плитки для прикраси різних поверхонь має багатовікову історію, не менш популярні кахлі і сьогодні. Зовнішня естетика і практичність сучасного кахлю – його головні переваги, які доповнюються такими унікальними для оздоблювального матеріалу властивостями як водонепроникність, гігієнічність, міцність та довговічність.

Різноманітний дизайн і висока зносостійкість керамічної плитки дозволяють без проблем вписати її практично в будь-який інтер’єр: облицювання ванної кімнати, кухні, коридору. Все частіше на цей вид оздоблювального матеріалу звертають увагу і господарі будинків з пічним опаленням, які прагнуть облагородити і захистити від забруднень головне джерело тепла – домашню піч.

Яка плитка підходить для облицювання печі?

Через особливості кладки шорстку поверхню печі складно підтримувати в ідеальній чистоті. Це стає проблемою, якщо врахувати, що дана конструкція займає чи не центральне місце в інтер’єрі. Крім декоративної складової, обробка печі плитковим матеріалом вирішить ще кілька завдань: збільшить її тепловіддачу та захистить домочадців від витоку шкідливих продуктів горіння.

Для облицювання печей і камінів найчастіше використовують підлогову плитку або клінкерну кераміку з глазурованою поверхнею. Розмір і форма матеріалу може бути будь-якою, але товщина не повинна перевищувати 6 мм. Особливу увагу слід приділити термостійким властивостями кахлю, адже його подальша експлуатація буде проходити, в тому числі, при максимальному розігріві печі.

Серед різновидів керамічної плитки, використовуваних для обробки печей, також відзначимо расписную майоліку – родзинку етностилів, пористу теракоту, що нагадує благородну цеглу та міцний керамограніт. Останній відрізняється від керамічної плитки рівномірним забарвленням по всьому об’єму, що виключає ризик появи непривабливих подряпин на його поверхні.

Приступаємо до облицювання печі: готуємо інструмент і зачищаємо поверхню

Розібравшись з тим, яку плитку можна використовувати для декору домашнього каміна або печі, перейдемо до списку необхідного інструменту для виконання якісної роботи:

  • невеликий молоточок зі сталі з загостреним кінцем;
  • прокладки для швів;
  • хрестики для плитки;
  • шпатель;
  • інструмент для обрізки плитки (різак або плиткоріз);
  • рівень;
  • шаблон;
  • наждачка для приточування плитки;
  • дерев’яні розпірки для фіксації плитки.

На етапі підготовки печі до облицювання кахлем вам знадобиться залізна щітка для ефективного очищення робочої поверхні. Необхідно буде видалити не тільки стару фарбу і залишки глини з печі, але і будь-які можливі забруднення. Подбайте про чистоту швів кам’яної кладки: рівень розчину в них не повинен перевищувати 1 см. Для того щоб зміцнити кладку, обтягніть піч сіткою-рабицею і нанесіть поверх розчин з цементу, піску і глини в пропорції 3 до 1. Оштукатурити зачищену поверхню можна і розчином , і клейовою основою.

Як покласти плитку на піч?

Приступаючи до облицювання печі декоративною плиткою, слід врахувати ряд нюансів, які безпосередньо будуть впливати на кінцевий результат вашої роботи:

  • укладка плитки проводиться на холодній печі. Пробне розпалювання можливе тільки через 7 днів на невеликій температурі;
  • перед укладанням розкладіть плитку за кольорами: від світлого до темного;
  • монтаж кахлю починається знизу вгору, горизонтально;
  • починайте з укладання цілих плиток, а в кінці переходьте до обрізаних;
  • при наявності нерівної підлоги перший ряд краще викласти “обрізками”;
  • для усадки між плитками залишають проміжки по 3 мм;
  • перед фінальним затиранням плитки піч рекомендують трохи розігріти.

Якщо ви плануєте виконувати облицювання печі своїми руками, то встановіть на робочу поверхню рейку, по якій буде монтуватися плитка. Почавши знизу, рухайтеся вгору, рядами. Готовий розчин або клейову основу найзручніше наносити на кахель шпателем з зубцями, після чого ним же розподілити склад тонким шаром. Приклеївши виріб до печі, вирівняйте його за допомогою рівня і підіпріть дерев’яними розпірками.

Після часткового затвердіння розчину піч можна обмити мильною губкою, а через добу розшити шви термостійким складом і виконати затирання. Останнім штрихом в облицюванні печі керамікою прийнято вважати полірування плитки м’якою тканиною або ганчіркою.

Як бачите, не обов’язково володіти майстерністю плиточника, для того щоб перетворити домашнє джерело тепла в привабливу деталь інтер’єру. Головне – виконуйте всі етапи роботи, враховуйте нюанси, вивірені досвідченим шляхом, і вибирайте якісний матеріал.