Дах з металочерепиці своїми руками

Зміст:

Металочерепиця є одним з найбільш популярних покрівельних матеріалів. Вона поєднує в собі доступну вартість та тривалий термін експлуатації. Крім того, кінцевий результат прикрасить будь-яку будівлю. Ще однією перевагою матеріалу є те, що він досить простий в укладанні. Звичайно, ви можете звернутися за допомогою до професіоналів. Однак, якщо ви хочете заощадити трохи коштів, то вам легко вдасться встановити металочерепицю своїми руками.

Розрахунок матеріалу

Перед тим, як приступати до установки черепиці, важливо провести всі необхідні розрахунки. В даний час на полицях магазинів можна зустріти такі розміри будматеріалу:

 • з одним модулем;
 • 3-х модульна;
 • 6-ти модульна.

У деяких випадках використовується 10-ти модульна конструкція, проте вона більше підходить для великих площ. Розрахувати, скільки саме листів вам знадобиться, слід, виходячи з розмірів покрівлі. Фахівці рекомендують використовувати досить просту формулу. Для цього довжину ската слід поділити на ширину одного листа. Отриманий коефіцієнт при необхідності округлити в більшу сторону. Після того, як ви обчислите довжину ряду, порахуйте, скільки саме рядів потрібно для вашої даху. Також слід враховувати нахлист. Для цього отриманий результат помножте на 0,15.

Інструменти для самостійного укладання металочерепиці

Для того, щоб здійснити укладання металочерепиці своїми руками, вам знадобиться певний набір інструментів. Як правило він включає в себе:

 • ножиці для різання по металу;
 • драбину;
 • шуруповерт;
 • молоток;
 • олівець або маркер;
 • рейку необхідної довжини;
 • лінійку;
 • окуляри і рукавиці (для захисту очей і рук).

Це що стосується обладнання. Якщо ж говорити про витратні матеріали, то вам знадобляться:

 • металочерепиця;
 • планка;
 • гідроізоляція (на ваш вибір);
 • декоративна накладка;
 • саморізи і шайби;
 • напрямні дошки;
 • планки (покрівельні та для торців).

Зібравши всі необхідні інструменти, ви можете приступати безпосередньо до монтажу металочерепиці.

Процес установки металочерепиці своїми руками

Перед тим, як здійснювати монтаж металочерепиці, важливо встановити пароізоляцію, утеплювач, гідрозахист і обрешітку. Мабуть, це найтриваліший процес в формуванні даху. Що ж стосується безпосередньо черепиці, то її укладання можна здійснювати двома способами:

 1. В один ряд. Перший лист металочерепиці в такому випадку вирівнюють по карнизу, а після закріплюють за допомогою саморізів. Усі наступні листи укладаються в один ряд з урахуванням захоплення однієї хвилі попереднього листа. Отриману конструкцію можна кріпити до обрешітки покрівлі.
 2. Багаторядна установка. Подібний спосіб монтажу складніший в порівнянні з попереднім варіантом. Перший лист металочерепиці необхідно вирівняти по карнизу, після чого прикріпити до нього другий лист (з урахуванням захоплення). Третій лист черепиці встановлюється зліва від першого, а над другим – четвертий. За таким принципом (спочатку нижній лист, а потім верхній) необхідно скласти конструкцію до кінця. Після цього її піднімають на дах і закріплюють на обрешітці.

Рекомендації фахівців

Для того, щоб здійснити монтаж металочерепиці своїми руками правильно, необхідно враховувати рекомендації фахівців:

 1. Установку конька металочерепиці проводьте в останню чергу.
 2. Всі листи необхідно укладати зверху вниз.
 3. Наступні ряди конструкції акуратно кладіть під попередні.
 4. Для того, щоб саморізи не виділялися за кольором, вибирайте відтінок, відповідний забарвленню металочерепиці.
 5. Бажано, щоб саморізи мали спеціальну прокладку з гуми. Так вони не будуть пропускати вологу.
 6. Максимально надійно закріпіть черепицю. Незважаючи на щільність матеріалу, він має досить легку вагу. Тому дах може зірватися від сильного вітру.
 7. Ні в якому разі не наступайте на гребінь хвилі черепиці і не ходіть по листах повною стопою.
 8. Не рекомендується тримати матеріал без захисних рукавичок. Металочерепиця може бути гострою і нанести серйозну травму.
 9. При установці металочерепиці надягайте взуття з м’якою підошвою, щоб не пошкодити конструкцію.

Самостійний монтаж облицювання даху крім економічної складової має ще одну незаперечну перевагу. Погодьтеся, що ніхто крім вас не зможе настільки відповідально і з душею виконувати ремонтні роботи. А пошук «свого» майстра, який буде враховувати всі ваші вимоги і побажання – процес досить тривалий. Слідуючи всім вищепереліченим рекомендаціям, ви зможете уникнути поширених помилок і встановити черепицю, яка прослужить вам не один десяток років.