Як утеплити дерев’яний будинок?

Зміст:

Проживання в приватному будинку, як правило, ускладнюється величезними витратами на опалення будівлі в осінньо-зимовий період. Однак сьогодні ви можете заощадити трохи коштів, скориставшись спеціальними матеріалами для зовнішнього або внутрішнього утеплення будівлі. Таким чином ви не лише збережете сімейний бюджет, але і збільшите довговічність вашого будинку. Головне – розібратися з усіма варіантами утеплювачів, вибрати надійний матеріал і виконати його установку у відповідності з усіма правилами.

Зовнішнє і внутрішнє утеплення – що вибрати?

Перше, що турбує багатьох власників заміського будинку – це вибір правильного типу зміцнення конструкції. Існує два способи збереження тепла в будинку: зовнішній і внутрішній. Звичайно, найбільш простим здається внутрішнє утеплення будинку, яке, однак, не дає належного результату. Це пояснюється тим, що при такому утепленні стіни не беруть участь в захисті конструкцій від морозу та вітру. Вони як би знаходяться самі по собі. У той час як при зовнішньому утепленні спорудження стіни якраз-таки забезпечують додаткові теплоізоляційні властивості, допомагаючи утеплювачам надійно виконувати свої функції.

Ще одним фактором, що говорить проти внутрішнього утеплення будинку, є ризик накопичення конденсату між стіною та утеплювачем. Це пояснюється сильним перепадом температур в холодну погоду і може привести до появи цвілі або грибка.

Основні види утеплювачів дерев’яного будинку

В даний час на полицях магазинів можна зустріти величезну кількість різноманітних утеплювачів для дерев’яного будинку. Найбільш популярними варіантами є:

 1. Мінеральна вата, яка не тільки забезпечує хороші теплоізоляційні властивості, а й характеризується простотою в установці та стійкістю до перепадів температур.
 2. Скловата. Підвид мінеральної вати, який містить у своєму складі скло, перетерта до стану піску. Завдяки цьому компоненту виробникам вдається значно збільшити міцність і довговічність виробу.
 3. Пінопласт. Один з найбільш бюджетних варіантів, який не схильний до процесу гниття і досить простий в установці.
 4. Ековата. Містить в своєму складі спеціальний антисептик, який захищає споруду від появи гризунів, утворення цвілі та грибка.
 5. Піноплекс. Виготовляється з полістиролу і володіє довговічністю і низьким ступенем поглинання вологи.

Вимоги до утеплювачів дерев’яного будинку

Для того, щоб захистити від холоду дерев’яний будинок, важливо правильно вибрати теплоізоляційні матеріали. Ще на самому початковому етапі покупки необхідно звернути увагу на такі характеристики утеплювачів:

 • теплопровідність;
 • стійкість до різних хімічних впливів;
 • відповідність усім вимогам пожежної безпеки;
 • паропроникність;
 • забезпечення циркуляції повітря.

З огляду на всі перераховані вище критерії, для дерев’яних будинків найбільш оптимальним варіантом є використання мінеральної вати. Вона характеризується невеликою вагою та відмінними теплоізоляційними властивостями. Її монтаж включає кілька етапів:

 1. Перед установкою необхідно забезпечити хорошу пароізоляцію стін. Для цього використовуйте спеціальну плівку або звичайну алюмінієву фольгу.
 2. Після цього слід спорудити каркас для теплоізоляційного матеріалу за допомогою товстих дощок.
 3. Між ними встановлюються кілька шарів мінеральної вати.
 4. Між кожним шаром слід встановити спеціальний гідроізоляційний шар.
 5. Після завершення утеплення будинку можна виконати облицювання стіни спеціальною декоративною обшивкою.

Крім того, щоб забезпечити максимальний захист вашого будинку від сильних морозів, важливо не тільки правильно підібрати утеплювач, але і постаратися ізолювати всі елементи будівлі:

 1. Вікна та двері. Найчастіше вхідні двері утеплюються за допомогою плит з пінополістиролу. Що ж стосується вікон, то можна спочатку встановити спеціальні енергозберігаючі конструкції, які не пропускають вітер.
 2. Фундамент. Утеплюється різними полімерними матеріалами.
 3. Покрівля. Її можна ізолювати скатами зсередини конструкції або ж встановити спеціальний утеплювач безпосередньо на горищі. Для цього використовується мінеральна вата або полімер.

Багато власників заміських будинків стверджують, що близько 30% від витрат на будинок витрачається на його обігрів. До чого ж викидати гроші на вітер, коли існує стільки способів заощадити бюджет і в той же час зберегти тепло в будинку? Правильно виконана установка утеплювача здатна прослужити до 30 років, захищаючи ваш будинок від поривів холодного вітру і сильних морозів.